laura has logged 32 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ahead of the Curve

Ahead of the Curve

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Company

Company

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
See Girl Run

See Girl Run

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry