Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry