• Tenet

  • 1917

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ½

  • Widows

    ★★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Watu Wote: All of Us

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • The Snowman

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • My Nephew Emmett

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Silent Child

    ★★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • DeKalb Elementary

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Fences

    ★★

  • Silence

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★½

  • The Eleven O'Clock

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★