LeelawW has logged 102 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
They Live

They Live

1988
×
Edit this entry  
27
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
14
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
07
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mega Shark vs. Crocosaurus

Mega Shark vs. Crocosaurus

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seems Like Old Times

Seems Like Old Times

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Man Who Knew Too Little

The Man Who Knew Too Little

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fandango

Fandango

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry  
29
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry