LeelawW has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Trip

The Trip

1967
×
★★★★
Edit this entry  
27
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's the Easter Beagle, Charlie Brown

It's the Easter Beagle, Charlie Brown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silencers

The Silencers

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry