Lee has logged 16 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Una

Una

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Name Is Joe

My Name Is Joe

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Edit this entry