Leesah has logged 290 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lola Montès

Lola Montès

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
Edit this entry  
01
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Magician

The Magician

1958
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 33

The 33

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry  
15
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Chasing Ice

Chasing Ice

2012
×
★★★
Edit this entry