Leesah has logged 22 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Working Girl

Working Girl

1988
×
Edit this entry  
29
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
Read the review Edit this entry  
26
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
17 Again

17 Again

2009
×
Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Five Nights in Maine

Five Nights in Maine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Jane Doe

I Am Jane Doe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trust

The Trust

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Blackway

Blackway

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
Edit this entry  
11
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Private Parts

Private Parts

1997
×
Edit this entry  
03
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Long, Hot Summer

The Long, Hot Summer

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry