Sort by

Leesah has logged 334 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After Maria

After Maria

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
63 Up

63 Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burning Bush

Burning Bush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antigone

Antigone

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry