Sort by

Leesah has logged 33 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry