Sort by

Leesfilms has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Click

Click

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry