Sort by

Leesfilms has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everest

Everest

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry