• The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Ashfall

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Believer

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dukun

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Outlaws

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • V.I.P.

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Fabricated City

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • A Violent Prosecutor

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★

  • Coin Locker

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★½