Leey has logged 94 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Entourage

Entourage

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Astérix at the Olympic Games

Astérix at the Olympic Games

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Les Mythos

Les Mythos

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Entourage

Entourage

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Generation Iron

Generation Iron

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry