Sort by
  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Stolen Youth: Inside the Cult at Sarah Lawrence

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½