Sort by

liam has logged 45 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry