• In Space with Markiplier

    ★★★★★

  • Morbius

  • Girl in the Shed: The Kidnapping of Abby Hernandez

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Falling for Figaro

    ★½

  • Nightbooks

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Clickbait

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Die in a Gunfight

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★

  • Come True

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • A Heist with Markiplier

    ★★★★★