Sort by

Rendan has logged 256 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Styx

Styx

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry