Sort by

legitinate has logged 689 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Giver

The Giver

2014
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
Edit this entry  
24
Decorating Disney: Holiday Magic

Decorating Disney: Holiday Magic

2017
×
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
24
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★
Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lauryn Hill: MTV Unplugged

Lauryn Hill: MTV Unplugged

2001
×
Edit this entry  
20
The Up in Smoke Tour

The Up in Smoke Tour

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
The Postal Service: Everything Will Change

The Postal Service: Everything Will Change

2014
×
Edit this entry  
20
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Edit this entry  
20
September

September

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dumbo

Dumbo

2019
×
Edit this entry  
15
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
Edit this entry  
13
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Willard

Willard

1971
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry  
10
Cadaver

Cadaver

2020
×
Edit this entry  
10
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
Edit this entry  
09
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
Edit this entry  
08
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Edit this entry  
08
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
Edit this entry  
08
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Edit this entry  
08
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
Edit this entry  
08
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★
Edit this entry  
07
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Edit this entry  
07
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Room 55

Room 55

2014
×
Edit this entry  
06
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry