Sort by

legitinate has logged 117 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
30
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
American Tragedy

American Tragedy

2019
×
Edit this entry  
30
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Downrange

Downrange

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Edit this entry  
29
Pool Boy Nightmare

Pool Boy Nightmare

2020
×
Edit this entry  
28
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
At the End of Eight

At the End of Eight

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Moth Diaries

The Moth Diaries

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cheer

Cheer

2020
×
Edit this entry  
27
Bats

Bats

1999
×
★½
Edit this entry  
27
Gate II

Gate II

1990
×
Edit this entry  
27
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
25
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Edit this entry  
25
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★½
Edit this entry  
25
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★½
Edit this entry  
25
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★
Edit this entry  
24
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★
Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Edit this entry  
23
Kill Your Friends

Kill Your Friends

2015
×
★★
Edit this entry  
23
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chatroom

Chatroom

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Confessional

Confessional

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Accident

Accident

2017
×
Edit this entry  
21
Sun Choke

Sun Choke

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Like Me

Like Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
Edit this entry  
20
Love Fraud

Love Fraud

2020
×
Edit this entry  
20
Spiral

Spiral

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Alone

Alone

2020
×
★★
Edit this entry  
19
It Came Nameless in Spring

It Came Nameless in Spring

2019
×
Edit this entry  
19
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Edit this entry  
19
Follow Me

Follow Me

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Followed

Followed

2018
×
Edit this entry  
18
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Edit this entry  
18
Trauma

Trauma

1993
×
★★½
Edit this entry