• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • The Package

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Game Over, Man!

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★