• The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Out

  • Celebrity Escape Room

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Stronger Together, Tous Ensemble

  • One World: Together at Home

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

  • Playdate with Destiny

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Guardians of Life

    ★★★

  • Lamp Life

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Loop

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Wind

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Fall

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★