Sort by
  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Soulmate

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★½

  • Glass Onion

  • Blonde

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Doom of Love

    ★★

  • Vesper

    ★★

  • Halftime

    ★★★½

  • The 7 Lives of Lea

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Business Proposal

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Our Beloved Summer

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Nineteen on Fire

    ★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Tokyo Revengers

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★½

  • Cherry

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★

  • The White Tiger

    ★½

  • A Love So Beautiful

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • Great Pretender

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★½

  • Extraction

  • Roses for Lily

  • Waiting

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Ventures: Stars on Guitars

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★