güneş has logged 75 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★½
Edit this entry  
19
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Edit this entry  
13
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry