Sort by

izzy has logged 58 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Across the Hall

Across the Hall

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Now You See It...

Now You See It...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Shopper

Home Shopper

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Invisible Circus

The Invisible Circus

2001
×
★½
Edit this entry  
17
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lifted

Lifted

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Party Central

Party Central

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
Read the review Edit this entry