Sort by

izzy has logged 238 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Crime of Padre Amaro

The Crime of Padre Amaro

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
Read the review Edit this entry  
06
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Quiet

The Quiet

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stretch

Stretch

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valentine

Valentine

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Play or Die

Play or Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry