Sort by

izzy has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raze

Raze

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry