• A Secret Love

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

  • C'est la vie!

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Stronger

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Price of Success

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★½

  • Corporate

    ★★½

  • Life

    ★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Nile Hilton Incident

    ★★★★

  • Rocco

    ★★★★

  • The Young Pope

    ★★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Dancer

    ★★★½

  • Free Fire

    ½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Tony Robbins: I Am Not Your Guru

    ★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Blue Girls Burn Fast

    ★★★★½

  • Good Guys Go to Heaven, Bad Guys Go to Pattaya

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • The Kids Menu

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • All Three of Us

    ★★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★½

  • High-Rise

    ★★★

  • The Martian

    ★★

  • Demolition

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★

  • Room

    ★★★★

  • Checks & Balances

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • One Wild Moment

    ★★★

  • Hot Girls Wanted

    ★★★½

  • Love

    ★★

  • Mustang

    ★★★

  • Sicario

    ★★

  • Carol

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

  • Requiem for the American Dream

    ★½

  • Furious 7

    ½

  • Dior and I

    ★★½

  • Southpaw

    ★★★★★