Leila has logged 12 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tony Robbins: I Am Not Your Guru

Tony Robbins: I Am Not Your Guru

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry