• Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Vice

    ★★★½

  • Look Away

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Planetarium

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • The Revenant

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★½

  • Young & Beautiful

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Jack and Jill

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Grown Ups

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★