• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Lulli

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Downfalls High

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Disney Holiday Singalong

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★½