Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Frenemies

Frenemies

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Athlete Swinging a Pick

Athlete Swinging a Pick

1881
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Madagascar

Madagascar

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry