RSS feed for Hayden

Hayden has logged 62 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Selma

Selma

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry