• The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Relic

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Prospect

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★