Colm has logged 13 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry