• At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Adrift

    ★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Book Club

    ★★

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Mary Magdalene

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • The Happy Prince

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Colette

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Catcher Was a Spy

    ★★

  • Private Life

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Wonder Wheel

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Last Flag Flying

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★½

  • The Children Act

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • On Chesil Beach

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • The Leisure Seeker

    ★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Our Souls at Night

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • My Cousin Rachel

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★

  • Goon: Last of the Enforcers

    ★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★