• Newness

    ★★½

  • Beatriz at Dinner

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Apple Tree Yard

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Little Hours

    ★★★½

  • Fences

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Allied

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Inferno

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Denial

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Snowden

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • A United Kingdom

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Maudie

    ★★★½

  • Piper

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Hurricane Bianca

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★½

  • Paterson

    ★★★

  • Loving

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★★½

  • Café Society

    ★½

  • A Hologram for the King

    ★★★

  • The Phenom

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★

  • Sausage Party

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Genius

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Audrie & Daisy

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • In the Heart of the Sea

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • By the Sea

    ★★★

  • Spectre

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Dressmaker

    ★★★