Lencho of has logged 1,210 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

O-Bi, O-Ba: The End of Civilization

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Detective

Detective

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
El Chanfle 2

El Chanfle 2

1982
×
★★
Edit this entry  
30
La mujer del puerto

La mujer del puerto

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Santo vs. the Murderer of TV

Santo vs. the Murderer of TV

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
La palomilla al rescate

La palomilla al rescate

1976
×
★★
Edit this entry  
29
Pobre, pero honrada!

Pobre, pero honrada!

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Furia roja

Furia roja

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
El premio nóbel del amor

El premio nóbel del amor

1973
×
Read the review Edit this entry  
28
Mata Hari

Mata Hari

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Legend of Suram Fortress

The Legend of Suram Fortress

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Los líos de Barba Azul

Los líos de Barba Azul

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Demon destructor de espías

Blue Demon destructor de espías

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ran

Ran

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
El gran pillo

El gran pillo

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A sablazo limpio

A sablazo limpio

1958
×
★★
Edit this entry  
24
Santa Claus

Santa Claus

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Insignificance

Insignificance

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bliss

Bliss

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Caminos de sangre

Caminos de sangre

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
El amor de mi vida

El amor de mi vida

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
El sexo sentido

El sexo sentido

1981
×
Read the review Edit this entry  
20
The Death Rider

The Death Rider

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Burglar

The Burglar

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
El aviso inoportuno

El aviso inoportuno

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saint Joan

Saint Joan

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tattered Dress

The Tattered Dress

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House I Live In

The House I Live In

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Claudia y el deseo

Claudia y el deseo

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Peluquero de señoras

Peluquero de señoras

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Chanfle

El Chanfle

1979
×
★★½
Edit this entry  
15
Buenas, y con... movidas

Buenas, y con... movidas

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Al filo de los machetes

Al filo de los machetes

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
1973

1973

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear Strikes Out

Fear Strikes Out

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Agente 00 Sexy

Agente 00 Sexy

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Cinco gallinas y el cielo

Cinco gallinas y el cielo

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hell Drivers

Hell Drivers

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Moon

Hidden Moon

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
El mono relojero

El mono relojero

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Run of the Arrow

Run of the Arrow

1957
×
★★★
Edit this entry