Sort by

Lencho of has logged 1,020 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Let Alberto Fall Into Temptation

Don't Let Alberto Fall Into Temptation

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Treading Water

Treading Water

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Por si no te vuelvo a ver

Por si no te vuelvo a ver

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Por un vestido de novia

Por un vestido de novia

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
¿Por qué ya no me quieres?

¿Por qué ya no me quieres?

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Por qué peca la mujer

Por qué peca la mujer

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pistoleros del oeste

Pistoleros del oeste

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Shield of Straw

Shield of Straw

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crumb

Crumb

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
That's Why

That's Why

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pobre del pobre

Pobre del pobre

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pobre huerfanita

Pobre huerfanita

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pobre corazón

Pobre corazón

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Perdóname Todo

Perdóname Todo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Spell to Ward Off the Darkness

A Spell to Ward Off the Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Playa prohibida

Playa prohibida

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pistoleros famosos

Pistoleros famosos

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Piña madura

Piña madura

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pepito y los robachicos

Pepito y los robachicos

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Love Miami

I Love Miami

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Route

The Route

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piernas cruzadas

Piernas cruzadas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cinnamon Skin

Cinnamon Skin

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interior. Leather Bar.

Interior. Leather Bar.

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
El pequeño Robin Hood

El pequeño Robin Hood

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Perico el de los palotes

Perico el de los palotes

1984
×
★½
Edit this entry  
17
Perdóname mi vida

Perdóname mi vida

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Quito 2023

Quito 2023

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cousin

The Cousin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Something Good — Negro Kiss

Something Good — Negro Kiss

1898
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bastards

Bastards

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Que te vaya bonito

Que te vaya bonito

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Broncho Billy and the Greaser

Broncho Billy and the Greaser

1914
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cuba Dances

Cuba Dances

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
When Evening Falls on Bucharest or Metabolism

When Evening Falls on Bucharest or Metabolism

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carnada

Carnada

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry