Sort by

Lencho of has logged 86 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dios no lo quiera

Dios no lo quiera

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Of Great Events and Ordinary People

Of Great Events and Ordinary People

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Este loco amor loco

Este loco amor loco

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Water Lady

Water Lady

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
El grito sagrado

El grito sagrado

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night of the Falcon

The Night of the Falcon

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Power of Darkness

The Power of Darkness

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Radio On

Radio On

1979
×
★★★
Edit this entry  
29
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gotán

Gotán

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
El hijo de la calle

El hijo de la calle

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Allegro Barbaro

Allegro Barbaro

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Love of the Three Pomegranates

The Love of the Three Pomegranates

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Line

Death Line

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Real Life

Real Life

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmares

Nightmares

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Julio Begins in July

Julio Begins in July

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donde duermen dos... duermen tres

Donde duermen dos... duermen tres

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Becquer's Great Love

Becquer's Great Love

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cuatro pícaros bomberos

Cuatro pícaros bomberos

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Island

The Island

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
El enigma de otro fruto

El enigma de otro fruto

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Quintet

Quintet

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cantaniño cuenta un cuento

Cantaniño cuenta un cuento

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
El escuadrón azul

El escuadrón azul

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
El extraño caso de la mujer asesinada

El extraño caso de la mujer asesinada

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christ Stopped at Eboli

Christ Stopped at Eboli

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
El diablo con faldas

El diablo con faldas

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wretches Are Still Singing

The Wretches Are Still Singing

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
El diablo andaba en los choclos

El diablo andaba en los choclos

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hoy comienza la vida

Hoy comienza la vida

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Abandoned Field: Free Fire Zone

The Abandoned Field: Free Fire Zone

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
El curandero

El curandero

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La fiesta de todos

La fiesta de todos

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
...Y mañana serán hombres

...Y mañana serán hombres

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
El casamiento de Laucha

El casamiento de Laucha

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love and Bullets

Love and Bullets

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hussy

The Hussy

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
El cielo en las manos

El cielo en las manos

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
El comisario de Tranco Largo

El comisario de Tranco Largo

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
And I'll Run to the Ends of the Earth

And I'll Run to the Ends of the Earth

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tent of Love

The Tent of Love

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Contragolpe

Contragolpe

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caminito de Gloria

Caminito de Gloria

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tempest

The Tempest

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry