RSS feed for lenuth
  • Bohemian Rhapsody

    Bohemian Rhapsody

    ★★

    Good for what it was, but could of used more.

  • The Fault in Our Stars

    The Fault in Our Stars

    ★★★★★

    This movie was breathe talking. Also I am not afraid to admit it made me cry.

  • Star Wars: The Last Jedi

    Star Wars: The Last Jedi

    ½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Why Star Wars The Last Jedi Was Bad
    1. First of there is no time between movies so how did the First Order get so big after losing star killer base.
    2. When bomb girl is in the bottom of bomber nothing is between her and the vacuum of space.
    3. Leia was never trained in the force. So how did she do what she did.
    4. If you open a door to the vacuum of space you get sucked…

  • Your Name.

    Your Name.

    ★★★★★

    This move is so breathe taking I could watch it again and again. It had me in tears by the end of the movie. I think I could easily say this is my favorite movie of all times.

  • X+Y

    X+Y

    ★★★★★

    A Great movie I loved every min of the movie. There was times I felt really happy, but yet other times it was sad.

  • Masters of the Universe

    Masters of the Universe

    ★★★

    I have the power

  • Jurassic Park

    Jurassic Park

    ★★★★½

    Love watching this movie.

  • RoboCop 3

    RoboCop 3

    ★★★

    My friends call me Murphy. You call me... Robocop.

  • Comforting Skin

    Comforting Skin

    ★★★½

    This movie is a little slow, but at times it has its moments. I just want to watch more it seemed like. I feel like it didn't explain something which i wish it would of. I don't think that hurt the movie. all round i liked it don't think i seen a movie like it.

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★½

    love the ending

  • Dirty Mary Crazy Larry

    Dirty Mary Crazy Larry

    ★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    WTF the ending of the movie. Did not see that coming.

  • About Time

    About Time

    ★★★★★

    I really loved this movie that's all I have to say.