Sort by
  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • I'm a Virgo

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Passages

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • After Ever Happy

    ½

  • Not Okay

    ★★★

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★