Sort by

Lauren has logged 30 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★
Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★½
Edit this entry  
14
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to School

Back to School

1986
×
★★
Edit this entry