Sort by

Léo has logged 37 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Foot Shooting Party

The Foot Shooting Party

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Audition

The Audition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Girl

X-Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mickey's Safety Club: Street Safe, Street Smart

Mickey's Safety Club: Street Safe, Street Smart

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quest for Fire

Quest for Fire

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apaches: Gang of Paris

Apaches: Gang of Paris

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Plane

Plane

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night Logan Woke Up

The Night Logan Woke Up

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peculiar Penguins

Peculiar Penguins

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Astronaut

The Astronaut

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Father & Soldier

Father & Soldier

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

Asterix & Obelix: The Middle Kingdom

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bear

The Bear

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Cell

Ghost Cell

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Zombies

Zombies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mars Colony

Mars Colony

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
So What If The Goats Die

So What If The Goats Die

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Gagarine

Gagarine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry