Sort by

leo has logged 115 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Basically

Basically

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beau

Beau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
C'est la Vie

C'est la Vie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry