Sort by

LeonDeon has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Louis Theroux: A Place for Paedophiles

Louis Theroux: A Place for Paedophiles

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Girl

Girl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Our Vinyl Weighs a Ton: This Is Stones Throw Records

Our Vinyl Weighs a Ton: This Is Stones Throw Records

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Silence

The Silence

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry