LeonDeon has logged 39 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Frat House

Frat House

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Rapture

The Rapture

1991
×
★★★★
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Anaconda

Anaconda

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Holiday

Holiday

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Iceman Tapes: Conversations with a Killer

The Iceman Tapes: Conversations with a Killer

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
300

300

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry