LeonDeon has logged 250 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Giant God Warrior Appears in Tokyo

Giant God Warrior Appears in Tokyo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Back to School

Back to School

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read prior review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Company Man

A Company Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nail Bomber: Manhunt

Nail Bomber: Manhunt

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Trial by Media

Trial by Media

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
James White

James White

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry