Sort by

Leonora Anne has logged 34 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Every Day In Kaimukī

Every Day In Kaimukī

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ramona

Ramona

1928
×
Read the review Edit this entry  
25
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summering

Summering

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mars One

Mars One

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Framing Agnes

Framing Agnes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Damned If You Don't

Damned If You Don't

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pirate

The Pirate

1948
×
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sergeant Rutledge

Sergeant Rutledge

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry