Leo has logged 24 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
We Wanted More

We Wanted More

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Dying Gaul

The Dying Gaul

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frank

Frank

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry